050-9044595
 malshys@gmail.com
 בקרו אותנו בפייסבוק

 מקום לאירוח ארגונים וחברות עסקיות – המקום עושה את ההבדל


לאם לקחת על עצמך להפיק ולמצוא מקום למפגש עסקי או ימי עיון לעובדים, אתה חייב למצוא לכך מקום הולם. במיוחד נכון הדבר לגבי אאירוח מפגשים עסקיים וימי עיון – כאשר הנך מייצג גוף עסקי או מוסד יוקרתי, אינך יכול להתפשר על איכות – אם תנסה זאת תגלה בהקדם שהזול הוא היקר בנושא זה.

ישנם מספר דברים שעליך לקחת בחשבון בתכנון מפגש מקצועי ויום עיון.

ראשית יש את עניין המיקום. אירוח מפגש אפקטיבי חייב להיות ממוקם בנקודה שהינה נגישה למספר משתתפים רב ככל האפשר (דוגמא טובה לכך היא קרוב לכביש 6 או רכבת ישראל).  ימי עיון ואירוח ישיבות באזור השרון עדיף על מיקום כלשהו בנגב, בגליל או במרכז ת"א המאלץ אנשים הבאים ממספר נקודות להיכנס לפקקי הבוקר. כל שכן חשוב לדאוג גם לקרבה למרכזי תחבורה ציבורית ובמיוחד רכבת, הנחשבת לאמצעי תחבורה ציבורי שגם אנשי עסקים  נוהגים ליהנות ממנו.

למיקום במרכז יש חיסרון ברור – הסביבה המטרופולינית הרועשת ואפופת האובך אינה מקום נעים במיוחד לשהות בו. יתרון גדול יש לחברות שמתארחות במיקום כפרי פסטורלי במרחק קרוב מהמרכז.
נקודה נוספת וחשובה בקביעת ימי עיון וכנסי חברה הינו גודלו של המקום והאינטימיות שיש בו. אלו נותנת למשתתפים את השקט והפסטורליות לנהל את יום העיון או ישיבת המנהלים באווירה אחרת.
מבדיקה שהתבצעה בין חברות בישראל , התברר כי יותר ויתר חברות מחפשות להוציא את העובדים מהארגון לצורך ביצוע חשיבה מחוץ לקופסא באימון צוות, גיבוש מחלקתי, פיתוח מנהלים, תיכנון תוכניות עבודה, ישיבות מנהלים, יעוץ ארגוני והנחיה קבוצתית. המשמעות כל זאת לצורך מתן תנאים אופטימליים הכוללים שקט ואינטימיות המשמשים כלי הכרחי להצלחת המפגשים אלו.
מקום בכפר המארח מפגשים כאלו ומתמחה בקבוצות עד 30 אנשים הוא המקום האופטימלי עבור כל חברה.

אך אירגון של יום עיון כזה או אירוח כנס חברה אינו כולל רק מיקום נוח ונעים.  
אירוח מפגש לצורך ביצוע יום עיון מוצלח, בדרך כלל, כורך בתוכו – בגלוי ובעיקר במרומז- מרכיבים של פנאי. ניתן דגש על מקומם של הארוחות והכיבוד, על מרחב מתאים להתרגעות ולמפגש בין אישי. המגמה היא לאפשר אינטראקציה בין אישית, כמו גם קבוצתית, טובה. מבחינה זו הנאה ועסקים הולכים בהחלט יחד. אירוח מוצלח מייצר אווירה  נעימה ומושכת ובכך גורם התעניינות רבה יותר של קהל היעד באינטרס העסקי אותו בא האירוע לקדם.דגש רב יותר של הקשר בין הנאה לעסקים קיימת במפגשים שרשמית אינם עסקיים אך מגמתם האמיתית היא עסקית – בקטגוריה זו של אירוח אירועים אפשר למנות את ימי הכיף מטעם העבודה, מסיבות חברתיות של אנשי עסקים, ימי עיון וכנסים שאינם ממוקדים ביעד שיווקי ספציפי  ועוד.

וחשוב לא פחות – כדי שתוכל  לתת לאנשיך את השירות הטוב ביותר, חשוב שתקפיד לבחור חברת אירוח המעניקה יחס אישי ונותנת שרות מיידי ומענה לכל צורך שמתעורר במהלך המפגש עצמו. ישנם גופים המעניקים אף עזרה וסיוע בתכנון הפעילות עצמה ואף מציעות תבניות-פעולה של סדנאות, בהתאמה מיוחדת לצרכיך.

וכמובן אין לשכוח את הדברים הבסיסיים שאתה זקוק להם כגון ציוד טכני רלוונטי והתאמת המיקום לאופי המפגש– סידור ועיצוב המקום. 

אירוח כנסים – איך להיות אפקטיבי

אירוח כנסים נשמע דבר די פשוט, רק לכנס את האנשים, לארגן מרצים, מצגות, כיבוד וכמה דוכנים וזהו - המסר עובר.   זה אולי עונה להגדרה המילולית של  אירוח כנסים, אבל אין זה אירוח כנסים אפקטיבי, לא כזה שיצדיק את הטרחה והזמן שתוציא עליו.

ככל כנס, סמינר או יום עיון שואף להעביר מסר/ידע מוגדר לקהל היעד שנבחר. בפועל לא כל הכנסים משיגים את מטרה זו וקיים בזבוז רב של זמן ומשאבים. אירוח כנסים בלתי מקצועי יגרום לכך שהכנס יאבד את האפקט שלו ויהווה הפסד נטו לחברה.

אירוח כנסים מקצועי כולל התייחסות נאותה למספר פרמטרים: היקף מוזמנים, מרחב הולם, מיקום גיאוגרפי נוח, אבזור נאות ואוירה נעימה המקדמת תקשורת עסקית בין אישית.

אירוח כנסים נכון מחייב הגדרת היקף המוזמנים בהתאם למטרות הכינוס. ומציאת מקום המתאים לאירוע קטן בסדר גודל כזה, כללית מומלץ להגביל את המספר לעד ארבעים איש ולהתמקד בדמויות המרכזיות והאפקטיביות לקידום יום העיון הרצוי. אירוח כנסים מקצועי יקפיד על התאמת המרחב למספר הנוכחים - אין אולם רחב שיישאר ברובו ריק.  מרחב הולם כולל גם הקפדה על סביבה נעימה ומושכת שתאפשר לאנשים להשתחרר ו"לעשות עסקים".

הדגש על תקשורת אישית הוא אחד מהיבטי היסוד של אירוח כנסים נכון. לכן חשוב לבחור מקום שיש בו פינות ישיבה בתוך המבנים ובמרחב הפתוח  - יתרון לבוחרים  אירוח כנסים בסביבה כפרית. 

אירוח כנסים מוצלח תלוי גם בתפקוד ראוי של העזרה הטכנית. על המארגן לוודא את קיומו של הציוד הטכני הנדרש לאירוע  
(הגברה, מחשוב, ברקו וכד') ושיהיה תקין ומתאים למטרותיך. בנוסף עליו לוודא קיומו של צוות תמיכה מקצועי שיהיה זמין ויעמוד לשרותך בלבד גם תוך כדי ההמפגש. בנקודה זו מסתכם הרעיון כולו – אירוח כנסים מוצלח מותנה בראש ובראשונה באיכות השרות – באדיבות, במקצועיות, ובליווי ממשי של האירוע מראשיתו ועד סופו.

חדרי ישיבות – הפתרון האולטימיטיבי

חדרי ישיבות קיימים כמעט בכל משרד שמכבד את עצמו. לרוב חדרים אלו נשארים ריקים וכסף רב מוצא על שכירתם ותחזוקתם. אבל הוצאה זו אינה הכרחית, ולא תמיד החזקת חדר ישיבות מצדיקה את עצמה.

קיימות לא מעט חברות, בעיקר משרדי עורכי דין ששכרו מבנה עם מספר רב מדי של חדרי ישיבות, או עם חדרי ישיבות גדולים מדי.  אלה מהם שלא יכלו לעמוד בכך נאלצו  להשכיר את חדרי הישיבות, באופן מלא כשכירות משנה, או על בסיס שעתי, כדי למלא את החסר.

אבל אם כל מה שהנך זקוק לו הוא ניהול של ישיבה שבועית או חודשית -   אין כל טעם לשכור מבנה ולא חדרי ישיבות על בסיס קבוע. אפשר להסתפק בשכירת חדרי ישיבות בתשלום על בסיס שעתי.

הצורך בשירות השכרת חדרי ישיבות קיים גם אצל מי שכבר מחזיק חדר ישיבות במשרדו – כאשר לא פעם יש צורך לערוך פגישה חשובה דווקא במקום נייטראלי, ולא במגרש הביתי של אחד הצדדים.

חשוב ביותר להשקיע באיכות המיקום ובהתאמתו לאופי הישיבה ולמטרתה. לשם כך ניתן לשכור חדרי ישיבות במתחמים שהותאמו לכך. חשוב למצוא מקום מכובד ויוקרתי שיהיה גם נגיש לאנשים שבאים מכיוונים שונים, אך לא פחות מזה חשוב לבחור מקום שגם הסביבה החיצונית, הדרך המובילה לחדר הישיבות, תהייה נעימה. שילוב מוצלח של השנים אפשר למצוא בחדרי ישיבות הממוקמים באזור כפרי שהנו קרוב למרכז. יתרון חשוב במיוחד קיים לחדרי ישיבות שממוקמים קרוב  לתחנת רכבת ו/או לכביש 6, דבר המאפשר זמינות גם לשותפים עסקיים מהצפון ומהדרום.

מעל לכל – אין להתפשר על איכות ואמינות השרות, עליך לבחור חדרי ישיבות במקום בו תקבל מענה בזמן אמת וללא שהיות, במיוחד כשמדובר בפגישות עסקים רגישות. בנקודה זו לא מומלץ להתפשר...

כיתות הדרכה -  איכות במחיר טוב


הצורך בכיתות הדרכה קיים במגוון תחומים: חברות המבקשות להעביר מידע מקצועי, קורסים מקצועיים, לימודים עיוניים או סדנאות. במקרים רבים מדובר במפגשים בודדים ואין כל טעם ברכישת מבנה ואף לא בשכירת מבנה לתקופה. אפשר להסתפק בשכירת מקום למספר שעות.

ישנם לא מעט גופי שניתן לשכור מהם חדרי הדרכה, כדוגמת מכללות ואוניברסיטאות,  המחזיקים במלאי של חדרי הדרכה שאינו מנוצל באופן מלא. אבל אם האיכות חשובה לך, כדאי לשכור חדרי הדרכה מגוף שמתמחה בחדרי הדרכה – גוף שמתייחס אליך כלקוח העיקרי שלו ולא כסרח עודף. אם מדובר בסמינר הדרכה בעל גוון עסקי, חובה עליך לדאוג לא רק לפונקציונאליות של חדרי ההדרכה, אלא גם למראה האסתטי של חדרי ההדרכה ולשרות הנלווה להם.

ישנם מקומות שממש "מפנקים" את באי הסמינר, מעניקים כיבוד הולם ואף מאפשרים לקבל שרות של  ארוחות גורמה במקום סמוך במתחם חדרי ההדרכה. בדרך כלל מדובר במקומות הממוקמים במתחם כפרי, טבולים בירוק ומעוצבים באופן נעים, סביבה שמעוצבת מלכתחילה למטרה זו – מקום אידיאלי למפגשים רציניים באווירה משחררת, על גבול הרשמיות. מקומות אלו משלבים אלמנטים של פנאי בתוך תרבות עסקית רצינית. באווירה שכזו מתפתחת תקשורת מוצלחת וזורמת בין משתתפי הסמינר, בחדרי ההדרכה ומחוצה להם .


חשוב לדאוג שמיקום חדרי ההדרכה יהיה נוח לכמה שיותר משתתפים, לכן יש להעדיף חדרי ההדרכה במיקום הסמוך לצירי תנועה מרכזיים (למשל כביש 6), למרכזי תחבורה ציבורית (בעיקר לרכבת) וכדומה. זה לא סותר בהכרח את הרצון לבחור חדרי ההדרכה במקום כפרי ופסטורלי. ישנם מקומות שמשלבים את שני היתרונות – סביבה כפרית במרחק כמעט אפסי מתל אביב. ושוב – העיקר לא לשכוח את איכות השירות: חדרי הדרכה זקוקים לציוד ולתמיכה טכנית לאורך כל הדרך, אין מקום להתפשר על פחות מהטוב ביותר בנקודה זו.

אימון אישי – שאפתנות חיצונית או מימוש אישי

קיימים אין ספור מאמנים אישיים ושיטות של אימון אישי. אבל באופן כללי ניתן לסווג את קיומם של שני סוגים של אימון אישי:  אימון אישי ממוקד מטרות ואימון אישי ממוקד אישיות. התדמית הרווחת של האימון האישי (או הקואוצ'ינג), מתארת סוג של אימון אישי המבוסס על הרבה מאד שאפתנות חיצונית – מיקוד במטרות שיש להן ערך אובייקטיבי, כביכול, במילים אחרות: אימון אישי הממוקד למטרות שהחברה בנתה עבורך, אתה ברוב נדיבותך (או טיפשותך) בוחר להכנס למקום ש"נתפר" עבורך, ו"בוחר" לשאוף להגשמה זו.
מן הקצה השני ניצב האימון האישי המהותי – אימון אישי המובס על הגשמת ערכים של האדם המתאמן. אין מדובר באימון אישי שמטרתו לנעול אותך על מטרות כאלה ואחרות ולהביא אותך לשם – עם או בלי קשר למקום שבו האישיות (ליתר דיוק ה"אני הגבוה" שלך)  שלך מבקשת להתמקד. זהו אימון אישי שמנסה להתאים אותך למטרות במקום להתאים את המטרות אליך.
השתמשתי כאן במילה "מהותי" ולא ב "רוחני" משום שגם אימון אישי "רוחני" עשוי להיות ממוקד מטרות חיצוניות. אימון אישי "רוחני" עשוי לתעל אותך לאיזשהי "הארה" שכל כולה פוזה, לפסגה שכל כולה אגו מזויף. אגו נפוח שלרוע המזל אפילו אתה, וכל שכן המורה הרוחני שלך – לא יודעים עליו דבר.
אימון אישי אמיתי הוא דבר לא פשוט, לפני שבוחרים בו כדאי לבדוק באמת את מה אנחנו מאמנים. האם זהו אימון של האישי למטרה זרה, או אימון של המטרות להתאמה לאותו מקום אישי-נשמתי. מקום בו רק אתה בתוכך יודע, וכל כוחו של המאמן אינו אלא בסיוע ובמתן כלים לכוון אותך לשם. כשאתה לבחור סוג כלשהו של אימון אישי כדאי, אפוא, שתזכור את ההבדל היסודי בין השניים.

אימון עסקי - יעוץ ארגוני - התהליך 

תהליך אימון עסקי אותו אני מציעה מיועד לאנשים שיש להם קשר רגשי משמעותי לעסק שלהם. למי שהתחיל עסק שקרוב לליבו ומרגיש שמשהו תקוע, למי שדוגר כבר זמן רב על רעיון חדש אך אינו בטוח איך להתקדם. למי שחושש ליפול שנית בבורות שבהם נפל בעבר.

 אימון עסקי כמו שאני מאמינה ומבצע אותו צריך להתאים לך כמו כפפה ליד. להעמיד לרשותך בדיוק את העזרה או הכלים הנדרשים לשיפור עסקי עכשיו !

יכול להיות שנדרש שיפור של האפקטיביות הניהולית, לשם כך נדרשים כלים, יתכן ודרושה לך עזרה בגיבוש הרעיון, או ליווי ביישום התוכנית העסקית. אימון עסקי לא יכול לעבוד במתכונת אחידה הוא חייב להיות בהתאמה לצרכים ולמטרות שלך.                                                                                         

במציאות האינטנסיבית של היום, בה התחרות העסקית הנה מלחיצה יותר מבעבר והמשבר הכלכלי ערער את כל תחומי החיים, אין ספק כי ארגונים ועסקים רבים מנסים להישאר עם הראש מעל המים, מסתפקים בהישרדות ומוותרים מראש על רווחים גדולים. עם זאת, יעוץ ארגוני יכול לתרום לשינוי קטן במבנה הארגון העסקי ולגרום לתוצאות משמעותיות. כמובן שישנם גם פתרונות כלכליים אחרים הפותרים באופן מהיר את הבעיות, אך פתרונות אלו הם זמניים לרוב והבעיות יצוצו מחדש במועד מאוחר יותר.

לפניכם מידע קצר אך חיוני שיגרום לכם להבין במה יכול יעוץ ארגוני לעזור גם לעסקכם ולמה הוא כדאי יותר.

מה זה בעצם יעוץ ארגוני?
יעוץ ארגוני הוא תהליך בו גורם חיצוני מתערב לטובה במבנה הארגוני של עסקים וחברות.
התערבות ארגונית זו נובעת לעיתים מתוך התרחשויות בחברה כמו האינטראקציה בין העובדים להנהלה ולעיתים מתוך הסתייעות בגורמי חוץ.
יועצים ארגוניים הנם לרוב בעלי תואר במדעי ההתנהגות. כאשר תהליכי השינוי הארגוני מורכבים מאבחון בעיות העסק, פעילויות ייעוץ, הכשרה וליווי של כל שדרות העסק, החל מהעובדים עצמם ועד לבכירי ההנהלה.

היתרונות הטמונים בתהליך יעוץ ארגוני

יעוץ ארגוני יכול לסייע באופנים רבים לכל חברה או בית עסק. לפניכם מספר יתרונות עיקריים:
ראייה חיצונית – מעצם תפקידו, מנהל מעורב בפעילויות הארגון העסקי אך הוא יכול לראות אותם רק מתוך הארגון ומנקודת מבט המנהלית שלו. יועץ ארגוני מספק נקודת מבט חיצונית, המאפשרת לזהות באופן אובייקטיבי את הבעיות במבנה הארגוני וכיצד ניתן לפתור אותן. 
ליווי כל הדרגות המרכיבות את הארגון – אין ספק כי העובדים עצמם הם הבסיס לכל ארגון ובלעדיהם לא תהיה תפוקה כלל. יועץ ארגוני בוחן ומלווה את האינטראקציה בין העובדים לבין ההנהלה ומסייע לשפר אותה. יתר על כן, יעוץ ארגוני המתחיל מהעובדים עצמם מכין אותם לשינויים העומדים להתבצע, דבר אשר יסייע בהטמעת שינויים אלו בצורה מהירה יותר. 
התאמת השינויים אל צורכי הארגון – אין ספק כי אחד הגורמים לכישלון כל תהליך שינוי ארגוני הוא בניסיון להתאים בין מבנה ארגוני כללי למבנה ארגוני מסוים בעל אפיונים משלו. באמצעות ניתוח המערכות בארגון, יעוץ ארגוני מתאים את השינויים הנדרשים אל הארגון עצמו. 
לסיכום, אין ספק כי יעוץ ארגוני נכון יכול להוביל את החברה והעסק בבטחה במים הסוערים ולגרום לנסיקה משמעותית בתפוקה וברווחים.


האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים